Stroje společnosti KROFIAN CZ slaví úspěch i v zámoří

KROFIAN CZ, spol.s.r.o. jedna z předních firem v České republice na poli průmyslové automatizace, vyrábí stroje i pro zahraniční trhy. Jen za poslední měsíc instalovala dvě velké zakázky za mořem, ve Spojených státech a v Mexiku.

Tým mechaniků a projektových vedoucích strávil přelom ledna a února montáží dvou velkých linek na americkém kontinentu. První technologie na kompletaci automobilových dílů byl instalován v Detroitu, druhá automatická linka pak putovala do Mexika.

Firma se na zahraničních trzích prosazuje díky pozitivním referencím a dlouhodobě budovaným vztahům s tuzemskými a zahraničními společnostmi, které mají pobočky po celém světě. Nemalou roli hrály zkušenosti nejen na straně obchodní, ale také realizační.

I přes velmi krátkou výrobní lhůtu zařízení, 16 týdnů, se firmě podařilo stroj dokončit včas. Běžná doba realizace u těchto typů zakázek je přitom 27 až 35 týdnů.

Pro mexickou společnost pak firma Krofian vyvíjela linku pro kompletaci LED technologií do automobilů. Tato novinka v automobilovém průmyslu byla dříve záležitostí spíše luxusních vozů, ale díky těmto technologiím se rozšiřuje i do běžných modelů.

Komunikace se zákazníky probíhala přes různé komunikační kanály. Skrz vzdálenou správu se na jednání připojili zástupci různých společností ze všech koutů světa. Schválení 3D studie probíhalo za účasti zástupců 3 kontinentů a 5 zemí.

Díky dokonalému systému K-modulů, který si firma Krofian sama vyvinula, se dají zařízení jednoduše rozebrat a připravit na odvoz nákladním autem. Technologie tak cestuje většinou letecky a stroj se dá dopravit na místo určení do 10 dnů.

I přes rozdílnost v instalacích v Čechách a za mořem (používání metrických vs palcových závitů, aj.) se povedlo technologie předat 100% odladěné. Tým Krofian strávil na místě celkem 3týdny, v Mexiku se pak jednalo o 14 dní.

Nutno dodat, že pro firmu Krofian toto nebyla první zaoceánská montáž. Již minulý rok proběhla instalace plně automatické linky v Mexiku.

Kontakt pro média

Mgr. Alena Krofiánová
+420 773 550 616
alena.krofianova@krofian.cz